E-Arşiv Doğrulama Hatası

e-Fatura mükellefleri, düzenledikleri ve kendilerine gelen e-faturaları doğrulamak için GİB tarafından sunulan e-Fatura Görüntüleyici uygulamasını kullanabilirler. Bu rehberde, e-Fatura Görüntüleyici uygulamasında doğrulama ve sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını ve olası hata durumlarında ne yapılması gerektiğini açıklıyoruz.

1. Uygulamanın İndirilmesi

2. e-Fatura XML Dosyasının Açılması

  • İndirdiğiniz uygulama ile e-fatura XML dosyasını açın.

3. Doğrulama İşlemi

  • Üst menüde bulunan “Doğrula” butonu ile e-faturanın imzasının doğruluğunu kontrol edin.

4. Sorgulama İşlemi

  • İmza doğrulaması sonrasında “Sorgula” butonu ile e-faturanın GİB sistemleri üzerinden alıcıya iletilip iletilmediğini kontrol edin.

“Doğrulama Hatası” Durumunda

  • “Mali Mühür Geçersiz” hatası alınırsa, fatura imzalandıktan sonra üzerinde değişiklik yapılmış olabilir.
  • Giden fatura ise: Portal (GİB), Entegrasyon veya Özel Entegrasyon Firmanız ile görüşerek XML belgesinin kontrolünü isteyin ve imza doğrulama hatası alan faturaları yeniden düzenleyin.
  • Gelen fatura ise: Karşı firma ile iletişime geçerek faturanın tekrar düzenlenmesini talep edin.

Sorgulama Sonucunda Hata Alındığında

Bu adımları takip ederek e-Fatura Görüntüleyici uygulamasını etkin bir şekilde kullanabilir ve e-faturalarınızın geçerliliğini kontrol edebilirsiniz. Eğer sorunlar yine devam ediyorsa bilgisayarınız sistem dosyaları bir virüs tarafından etkilenmiş olup bu soruna zemin hazırlayabilir. altunelektronik.com sizlere ücretli uzaktan destek hizmeti sağlayıp sorunun giderilmesinde yardımcı olabilir. Bize ulaşmak için tıklayın.

Benzer Haberler

Refman Regen Hatası Sorunu ve Çözümü

Netcad programında “refman regen” hatasıyla karşılaşıyorsanız uygulamanız gereken adımlar… Netcad Refman Regen Hatası Sorununu Çözmeniz İçin Gerekenler.. Bu adımları takip ederek Netcad’ta “refman regen” hatasını

Read more

Steam Bağlantı Yok Hatası

Steam ağında yaşanan bağlantı sorunları, kullanıcıların Steam’e erişimini engelleyebilir veya bağlantı kesilmesine neden olabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşan kullanıcılar aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirler: Bu

Read more
Bizimle iletişime geçin

Bizimle iş ortaklığı yaparak kapsamlı IT hizmetleriyle çalışın.

Sorularınızı yanıtlamaktan ve ihtiyaçlarınıza en iyi uyan hizmetlerimizi belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
Sonraki adım ne olacak?
1

Sizin uygun olduğunuz bir zamanda bir görüşme planlarız

2

Keşif ve danışmanlık toplantısı düzenliyoruz

3

Bir teklif hazırlıyoruz

Danışmanlık Randevusu Alın