Çin’in En Büyük Veri Sızıntısından 4 Siber Güvenlik Dersi

Global makroekonomik koşullar kötüleştikçe ve finansman yavaşlaması devam ettikçe, Hint girişimleri, AWS ve Google Cloud gibi hizmet sağlayıcılarla sözleşmeleri yeniden müzakere ederek teknoloji işletmelerinin ayrılmaz bir parçası olan bulut depolama üzerinde harcamalarını kesiyor. Birden çok girişim kurucusu ET’ye söyledi.

Bu şirketlerin birçoğu bulut harcamalarını %20-%30 oranında azaltırken, bazı büyüme aşamasındaki girişimler, Meesho ve Dealshare gibi e-ticaret platformları, nakit yakmalarını kontrol etme baskısı altında bulut harcamalarını %50 oranında azalttıklarını belirttiler.

Bu durum, Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform ve Microsoft Azure gibi üç büyük bulut hizmeti sağlayıcısının, mevcut dönemde girişimleri kendi platformlarına çekmek için fiyat savaşlarına girişmelerine neden oldu.

Son aylarda, birçok girişim, AWS rakipleri tarafından daha düşük fiyatlarla geçmeye ikna edilmek üzere yaklaşılmıştır, onlarla görüşen birkaç kurucu doğruladı.

Bazı durumlarda kurucular, Google Cloud ve Microsoft Azure’dan alınan fiyat tekliflerini AWS ile indirimli sözleşmeler için yeniden müzakere etmek için kullanıyorlar, dedi kuruculardan biri.

Siber Güvenlik Ekosistemi

Hindistan Veri Güvenliği Konseyi, siber güvenlik ekosisteminin 2025 yılına kadar neredeyse bir milyon profesyoneli gerektireceği bir noktaya genişleyeceğini tahmin ediyor. Ayrıca, 2020 ile 2025 arasında bulut güvenliği becerilerine olan talebin %115 artması bekleniyor ve bu da yaklaşık 20,000 iş açığına denk geliyor, Narayan ekledi.

Mevcut iş gücünü tekrar becerilendirmek ve/veya yeniden becerilendirmek için geniş kapsamlı bir çaba, iş gücünü geleceğe hazırlamanın bir yolu olarak düşünülmektedir, diyor istihdam uzmanları.

Hindistan’ın mobil operatörlerinden, özellikle işletmeler için kritik öneme sahip olan ağ zafiyetlerinde bir artışa neden olması beklenen 5G’nin devreye alınması ile birlikte, ağ güvenliğine yapılan yatırımlarını en az iki katına çıkarmaları bekleniyor.

Ancak, güçlü güvenlik ekiplerine sahip olmak, şu anda telekom operatörleri için zaten bir zorluk oluşturmaktadır.

Örneğin, Bharti Airtel, 5G’nin devreye alınması için profesyonellerini yeniden becerilendirmeye hazırlanıyor ve onlara CCNA (Cisco Certified Network Associate) ve CCNP (Cisco Certified Network Professional) gibi sertifikasyon kursları sunuyor. Bu kurslar, beceri ve uygunluk seviyesine dayalı olarak ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Benzer Haberler

Arduino ile LED kontrolü

Arduino, elektronik projelerde kullanılan popüler bir mikrodenetleyici platformudur. Bu makalede, Arduino kullanarak basit bir LED kontrol projesini adım adım nasıl gerçekleştireceğinizi öğreneceksiniz. LED kontrolü, temel

Read more
Bizimle iletişime geçin

Bizimle iş ortaklığı yaparak kapsamlı IT hizmetleriyle çalışın.

Sorularınızı yanıtlamaktan ve ihtiyaçlarınıza en iyi uyan hizmetlerimizi belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
Sonraki adım ne olacak?
1

Sizin uygun olduğunuz bir zamanda bir görüşme planlarız

2

Keşif ve danışmanlık toplantısı düzenliyoruz

3

Bir teklif hazırlıyoruz

Danışmanlık Randevusu Alın