Nasıl başlangıçlar bulut maliyetlerini azaltıyor, hizmet sağlayıcılarla anlaşmaları yeniden müzakere ediyor?

Küresel makroekonomik koşulların kötüleşmesi ve finansmanın yavaşlaması devam ettikçe, Hint girişimleri, AWS ve Google Cloud gibi hizmet sağlayıcılarla sözleşmeleri yeniden müzakere ederek teknoloji işletmelerinin ayrılmaz bir parçası olan bulut depolama harcamalarını kısma eğiliminde. Birden fazla girişimciye göre, birçok şirket bulut masraflarını %20-%30 oranında azaltırken, bazı büyüme aşamasındaki girişimler, Meesho ve Dealshare gibi e-ticaret platformları, nakit yanmalarını kontrol altında tutma baskısı altında bulut masraflarını %50 oranında azaltmış.

Bu durum, Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform ve Microsoft Azure gibi üç büyük bulut hizmeti sağlayıcısını, şu anda yaşanan durgunlukta girişimleri kendi platformlarına çekmek için fiyat savaşlarına sürükledi.

Son aylarda, birçok girişim, AWS rakipleri tarafından daha düşük fiyatlarla geçiş yapmaları için yaklaşılmıştır; bu konuda görüşmelerde bulunan birçok kurucu bunu doğrulamıştır.

Bazı durumlarda kurucular, AWS ile olan ana bulut hizmet sağlayıcılarını kullanarak indirimli sözleşmeleri yeniden müzakere etmek için Google Cloud ve Microsoft Azure’dan alınan fiyat tekliflerini kullanıyorlar, diyen kuruculardan biri.

Siber Güvenlik Ekosistemi

Hindistan Veri Güvenliği Konseyi, 2025 yılına kadar neredeyse bir milyon profesyonele ihtiyaç duyulacağı öngörülen bir siber güvenlik ekosisteminin genişleyeceğini tahmin etmektedir. Ayrıca, 2020 ile 2025 arasında bulut güvenliği becerilerine olan talebin %115 artması bekleniyor ve bu da yaklaşık 20,000 iş pozisyonunu temsil ediyor.

Mevcut işgücünü tekrar becerilendirme ve/veya yeteneklerini artırma konusunda geniş kapsamlı bir çaba, iş gücünü geleceğe hazırlamanın yollarından biri olarak düşünülmektedir, diyen iş gücü uzmanlarına göre.

Hindistan’daki mobil telefon operatörlerinin, özellikle işletmeler için kritik öneme sahip olan ağ güvenlik açıklarında bir artışa neden olması beklenen 5G’nin devreye alınmasıyla birlikte ağ güvenliği üzerine yatırımlarını en az iki katına çıkarmaları bekleniyor.

Ancak, güçlü güvenlik ekiplerine sahip olmak, telekom operatörleri için şu anda zaten bir zorluk teşkil etmektedir.

Örneğin, Bharti Airtel, 5G’nin devreye alınması için profesyonellerini yeniden yetkilendirme ve onlara CCNA (Cisco Certified Network Associate) ve CCNP (Cisco Certified Network Professional) gibi sertifikasyon kursları sunarak hazırlık yapıyor. Kurslar, beceri ve uygunluk seviyesine dayalı olarak ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Benzer Haberler

Refman Regen Hatası Sorunu ve Çözümü

Netcad programında “refman regen” hatasıyla karşılaşıyorsanız uygulamanız gereken adımlar… Netcad Refman Regen Hatası Sorununu Çözmeniz İçin Gerekenler.. Bu adımları takip ederek Netcad’ta “refman regen” hatasını

Read more

Steam Bağlantı Yok Hatası

Steam ağında yaşanan bağlantı sorunları, kullanıcıların Steam’e erişimini engelleyebilir veya bağlantı kesilmesine neden olabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşan kullanıcılar aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirler: Bu

Read more
Bizimle iletişime geçin

Bizimle iş ortaklığı yaparak kapsamlı IT hizmetleriyle çalışın.

Sorularınızı yanıtlamaktan ve ihtiyaçlarınıza en iyi uyan hizmetlerimizi belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
Sonraki adım ne olacak?
1

Sizin uygun olduğunuz bir zamanda bir görüşme planlarız

2

Keşif ve danışmanlık toplantısı düzenliyoruz

3

Bir teklif hazırlıyoruz

Danışmanlık Randevusu Alın